top of page

2 серпня 1865 р.

    147 років тому У британському видавництві «Макміллан» вийшло перше видання книги Льюїса Керролла «Пригоди Аліси в Країні Чудес».
Одного разу на човнової прогулянці 10 - річна Аліса Лідделл попросила свого вчителя математики Чарльза Доджсона скласти чудову історію для неї та її сестер Едіт і Лорін. Доджсон, якому і раніше доводилося розповідати дітям декана Лидделла казки, охоче погодився.
На цей раз він повідав сестрам про пригоди маленької дівчинки в Підземною Країні, куди вона потрапила, провалившись в нору Білого Кролика. Головна героїня дуже нагадувала саму Алісу, а деякі другорядні персонажі - її сестер Лорін та Едіт. Історія так сподобалася Алісі Лідделл, що вона попросила вчителя записати її.
     Доджсон обіцяв, але все одно нагадувати довелося кілька разів. Нарешті він виконав прохання Аліси і подарував їй рукопис, яка називалася «Пригоди Аліси під землею». Пізніше автор вирішив переписати книгу. Навесні 1863 він відправив її на рецензію своєму другові Джорджу Макдональду. Нову версію книги Доджсон підніс своїй улюблениці на Різдво 1863 року.

    2 серпня 1865 його книга, опублікована під псевдонімом Льюїс Керролл, вийшла в британському видавництві «Макміллан». Перше видання «Аліси» проілюстрував художник Джон Тенніел, чиї ілюстрації сьогодні вважаються класичними.Друга книга - «Аліса в Задзеркаллі» - з'явилася шістьма роками пізніше, в 1871 році. Обидві казки, яким вже більше 100 років, популярні і понині, а рукописний примірник, який Доджсон подарував колись Алісі Лідделл, зберігається в Британській Бібліотеці.

 

25 лютого 2011 - 140 років від дня народження Лесі Українки.

 

 

 

 

     Поетеса і драматург, чия творчість актуальна і понині. У проекті телеканалу "Інтер" "Великі українці" вона стала єдиною жінкою, яка увійшла в десятку лідерів. Втім, є й парадоксальні факти. В Україні досі немає повного видання творів Лесі Українки. А саме в її творах, впевнені критики, можна шукати відповідь на багато питань.

День Соборності України

     День Соборності України відзначається в день проголошення в 1919 році Акту Злуки. 22 січня 1918 Центральна Рада своїм четвертим універсалом проголосила Українську Народну Республіку самостійною , незалежною, вільною державою українського народу. А рік потому, 22 січня 1919 року, у Києві на Софійській площі було проголошено Акт Злуки, яким під прапор єдиної держави об'єднувалися в одну соборну й демократичну державу два державних утворення - Українська Народна Республіка і Західноукраїнська Народна Республіка .
  Акт Злуки більше носив декларативний характер, оскільки об'єднання українських територій у повному розумінні цього слова не відбулося. Але все ж об'єднання УНР і ЗУНР мало велике політичне та історичне значення для утворення Української держави.

 

2 квітня-Міжнародний день книги

    Починаючи з 1967 року за ініціативою і рішенням Міжнародної ради з дитячої книги ( IBBУ ) 2 квітня, в день народження великого казкаря Ганса Крістіана Андерсена, весь світ відзначає Міжнародний день дитячої книги ( IСВD ), підкреслюючи тим самим неминущу роль дитячої книги у формуванні духовного та інтелектуального обличчя нових поколінь Землі.
Щороку одна з національних секцій IВВУ виступає спонсором цього чудового свята .
    Традиційно ця секція запрошує популярного письменника написати Послання дітям світу і відомого художника для створення до Міжнародного дня дитячої книги свого оригінального плакату.

 

Всесвітній день телебачення

    17 грудня 1996 Генеральна Асамблея проголосила 21 листопада Всесвітнім днем телебачення в ознаменування дати проведення першого Всесвітнього телевізійного форуму в Організації Об'єднаних Націй. Державам було запропоновано відзначати цей День, обмінюючись телевізійними програмами, присвяченими таким проблемам, як мир, безпека, економічний і соціальний розвиток і розширення культурного обміну.

 

30 вересня-Всеукраїнський день бібліотек.

    Шкільні бібліотеки в усьому мире мают свой ​​особливий день - Міжнародний День шкільних Бібліотек, Який відзначається щорічно четвертого понеділка жовтня, починаючі з 1999 року. Альо, як відомо, в Україні Всеукраїнський день бібліотек святкують 30 вересня. Мета цього свята - підкресліті ключовими роль шкільних бібліотек у деле навчання та виховання дітей та прикрутити уваг Суспільства до шкільних бібліотек.

bottom of page