top of page

Люблю грати у волейбол!

Я люблю займатися спортом, бо це мене робить сильним і здоровим. Мій улюблений вид – волейбол.  За рік, що я тренуюсь у Миколи Сергійовича Кривуня, уже тричі брав часть у змаганнях. Це дуже цікаво. Заняття тривають з 16:00 до 17:30 у у великому спортзалі нашої школи щопонеділка, середи і п’ятниці.

Хлопці, приходьте – не пожалкуєте!

 Ілля Годонюк, учень 5-Б класу.

Говори українською

     Українська мова є однією з найпоширеніших мов у світі  і за кількістю слів входить до трійки найкращих. На мовному конкурсі в Італії її визнали другою за мелодійністю. А в Парижі третьою найбільш красивою мовою за такими критеріями: фонетика, лексика, фразеологія і будова речення.

    Багато відомих письменників творили українською. Т.Г. Шевченко, В.Стус, П.Г. Тичина, І.Я. Франко, О.Т. Гончар, Леся Українка та інші. Літературний твір "Заповіт" Т.Г. Шевченка був перекладений ста сорока сьома мовами.

   Я люблю свою мову і пишаюся, що живу в Україні. Завжди розмовляю рідною українською. Я знаю, що нація існує доти, доки живе її мова. 

 

        Муренко Тетяна, 7-Б клас

 «Зима у вогні»

Минули три роки від тих подій. Три роки, які забрали сотні життів і стільки ж покалічили. Важко осмислити події від Євромайдану до сьогодення…

     Учнів нашої школи запросили до кінотеатру на перегляд  документального фільму, знятого режисером Євгеном Афінеєвським, - «Зима у вогні: Боротьба України за свободу».  Ця кінострічка отримала приз глядацьких симпатій на кінофестивалі в Торонто й стала номінантом на премію «Оскар» 2016 року в категорії «Найкращий документальний повнометражний фільм».

  «Зима у вогні» показує період зими 2013–2014. У фільмі змальовано, як мирний рух за громадянські права перетворився  на Революцію гідності, яку підтримали мільйони людей. Збройний конфлікт на київському майдані Незалежності був викликаний насильницьким розгоном мирної демонстрації студентів заганом

 міліції спеціального призначення «Беркут». Нас вразило побачене: чоловіки і жінки, молоді і старі, християни, євреї, мусульмани, учені та прості робітники об'єдналися заради однієї мети. До перегляду кінострічки ми вже багато знали про події від початку Євромайдану, але інтерв'ю з протестувальниками, які, незважаючи на кровопролиття, відчай та тяжкі умови,  стояли за вільну людину у вільній країні, записи з місця подій допомогли по-новому, до сліз на очах, до мурашок по спині пережити ті моменти разом із учасниками. Особливо вразили слова одного з них: «Коли дивишся на смерть людей з екранів телевізорів, стає страшно, а коли ти сам знаходишся там, не шкода віддати власне життя».

     Події Євромайдану – це вже історія, але її повинен знати та пам’ятати кожен із нас!

Озіран Катерина, 8-Б клас

Людина починається з добра

     Небайдужість – одна з рис, що відрізняє людину від інших істот на планеті. Дуже важливо, коли наші діти – вихованці школи -  небайдужі до чужої біди,  відкриті душею та серцем, бажають допомогти іншим.

     Щороку в нашій школі проводяться акції милосердя, метою яких є збір одягу, продуктів харчування, засобів гігієни для воїнів АТО та дітей-переселенців. Акції до Дня українського козацтва,

 «Діти - дітям» та «Допоможи воїнам АТО» до дня Святого Миколая засвідчили, що учні щедрі та доброзичливі,  відповідальні за те, що відбувається поруч. Школярі також виготовили для воїнів листівки, у яких подякували відважним бійцям, що стоять на сторожі миру,  і побажали  швидкого повернення до рідних домівок.

     Проведення таких благодійних акцій – традиція для нашої школи, що  надає молоді можливість  учням осягнути те, що добрі й важливі справи творить не хтось далекий,  а саме вони, звичайні хлопці та дівчата, які дружно об'єднуються в такій необхідній справі.

Народе мій, замучений, розбитий,
Мов паралітик той на роздорожжу,
Людським презирством, ніби струпом, вкритий!
Твоїм будущим душу я тривожу…

Іван Франко

          У 2016 році Україна та світова спільнота відзначила 160 – річчя з дня народження Івана Франка -  видатного українського письменника, ученого та громадського діяча.  З метою популяризації його літературної спадщини в Черкаській ЗОШ №2 було організовано конкурс промовців, які продемонстрували декламаторські здібності. Усього взяли участь 52 учні.

Членами журі було визначено переможців у трьох вікових категоріях.

Серед учнів 1- 4 класів:

І місце – поетичний дует Поправка Валерія та Шептурова Влада (3-В)

ІІ місце – Горбатюк Яна (3-А)

ІІІ місце – Романенко Аня (3-Б)

Серед учнів 5-8 класів:

І місце – Сердюкова Юлія (6-Б) , Костюковська Вероніка (7-В)

ІІ місце – Безпалова Єлизавета (8-Б), Косенко Євгенія (8-Б)

ІІІ місце – Литвин Єлизавета (7-Б), Некоз Альбіна (8-А)

Серед учнів 9-11 класів:

І місце – Макалюк Богдана (10 кл.)

ІІ місце –Богза Дар’я (9-А)

ІІІ місце – поетичний дует Соломки Юлії та Олішевич Аніти (9-Б)

До роковин Івана Франка

        Чи варто так масштабно й широко ставити сьогодні питання, пов’язане з постаттю Івана Франка? На думку старшокласників нашої школи , так. Адже творчість цього письменника займає одне з почесних місць на алеї світової літератури, а його політична діяльність вплинула на долю сучасної України. Саме йому належить ініціатива широкого застосування в Галичині назви «українці» замість «русини».

     Минулий 2016-ий відзначався як рік Івана Франка, роковини його народження та

смерті. Завдяки зусиллям десятикласників, одинадцятикласників, підтримці та допомозі вчителів нашої школи було проведено тематичний вечір, присвячений життю й творчості Каменяра.

      Наше свято розпочала номінантка міського конкурсу читців творів І.Франка Яременко Дар’я. Упродовж тематичного заходу звучали пісні на слова Франка, вірші різних періодів його життя, виконані учнями-декламаторами.

     Гості свята мали змогу детальніше познайомитися з життям і творчістю письменника.

Перед учасниками заходу постало завдання відчути історію нерозділеного кохання, інколи й трагічних обставин, які докорінно змінювали його долю. Учням удалося глибше зрозуміти душу Франка, відкрити невідомі сторінки його біографії.

     Ми називаємо його Каменярем, який проклав рідному народові шлях до кращого майбутнього. Ми називаємо його Титаном праці, який високо підніс українське слово. І гордимося тим, що живемо в краю Великого Українця – Івана Франка.

 

Головня Анастасія, 11 клас

bottom of page